Posledice so:
- taljenje ledu,
- več snega,
- lomljenje arktičnih ščitov,
- izumiranje živali,
- zviševanje morske gladine,
- pospešeno segrevanje,
- več padavin.
Taljenje ledu
Velika nevarnost taljenja ledu je tudi v arktičnih ščitih, ki se zaradi vseh posledic globalnega segrevanja lomijo. Dokazano je namreč, da so za zlome v večini krive podnebne spremembe, ki vplivajo na temperaturo oceanov, njihovo slanost in potek morskih tokov. Seveda zlom ščita ni samo zlom, ampak ima tudi nekatere posledice za človeka. Tako je velika težava tudi v nastajanju majhnih ledenih otočkov, ki so velika ovira za ladijski promet in vrtalne ploščadi.
Taljenje ledu povzroča tudi zvišanje morske gladine in posledično erozijo obal in malce bolj zalednih krajev. Tako naj bi se v prihodnjih letih morska gladina povečala za približno 5 m.
Izumiranje živali
Vse skupaj zelo ogroža naravno okolje Arktike, od katerega so zelo odvisne nekatere živali. Najbolj izpostavljeni so polarni medvedi, ki se hranijo predvsem z tjulnji, ki prebivajo na ledenih ploščah. Tako ne morejo priti do glavnega vira hrane in že posledično izumirajo.
Več padavin
Hudourniško deževje in poplave, do katerih prihaja zaradi globalnega segrevanja naj bi se v naslednjih stotih letih močno okrepile in tako imele veliko hujše posledice za milijone ljudi iz južne poloble. Azijski jugozahodni monsun naj bi v zadnjih 40-ih letih postajal vse intenzivnejši. Podatki, da skoraj 65 odstotkov populacije živi na monsunskih območjih, so zelo zaskrbljujoči. Če bi se tako monsunska deževja in posledično poplave povečale, že sedaj take katastrofe povzročijo milijonsko, celo milijardno škodo, se lahko le vprašamo kakšne bodo posledice takrat.
